Kriminelėt shii ndotin Mus-hafin e Ndershėm.

Shko poshtė

albmuslim Kriminelėt shii ndotin Mus-hafin e Ndershėm.

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Jun 04, 2007 1:31 pm


Vazhdojnė ende sulmet shiite safvije nė Bagdad duke pėrdhosur tė
shėnjtat e muslimanėve (xhamit e tyre, Mus-hafėt e tyre, gjakun e
tyre). Pas derdhjes sė gjakut qė bėnė dhe marrjės sė nderit, kriminelėt
e bandės shiite tė Xhelal Sagirit nuk lanė pa e nėnēmuar dhe Kur'anin e
ndershėm. Vendosėn mbi te ndytėsira duke supozuar se ai nuk ėshtė
Kur'ani i muslimanėve.


Gjithashtu njoftohemi se kjo bandė ka
sulmuar dhe xhaminė e quajtur "Dhjetė tė Pėrgezuarit me Xhennet" nė
Bagdad. Kjo bandė njihet me emrin " njėsia e Sejid Shuheda", tė cilėn e
udhėheqė Xhelal Sagiri. Ata thyen xhaminė, vranė rojtarin e xhamisė dhe
vodhėn ē'kishin mundėsi nga gjėrat mė vlerė. Mė pas, kėta shii vėndosėn
nė murinjtė e xhamisė fotografi tė Sistanit dhe Hakimit. Kurse disa tė
tjerė i hodhėn Kur'nėt mė kėmbė pėrjashta derisa i ēuan nė WC dhe
pasiqė i grisėn aty i ndotėn me ndytėsirė– Allahu u denoftė!

Njė dėshmitar okular na tregon se njėri nga ata e zhyti Mus'hafin
mbrenda nevojtorės. Gazetarėt e Islammemo-s fotografuan kėtė pamje, qė
njėra nga kėto foto ėshtė edhe kjo qė shihni mė lartė. Islammemo kėrkon
qė kėto fotografi mos tė pėrhapėn, por e publikoi kėtė vetėm pėr ta
ditur bota islame krimin e madh tė shiitėve qė po bėjnė dhe mllefin qė
kanė kundėr Islamit dhe muslimanėve.
17 Janar 2007

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 34
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi