“ Ebu Nadri r.a. thotė:(I dėrguari i Zotit kaloi pranė shehidėve nė Uhud e tha:) “Pėr kėta unė dėshmoj”Atėherė Ebu Bekri r.a.tha: - O i dėrguar i Zotit, po a nuk jemi ne vėllezėrit e tyre, e pranuamislamin siē e kanė pranuar ata dhe kemi luftuar nė rrugėn e All-llahutsiē kanė luftuar ata!?- Po, ashtu ėshtė - u pėrgjigj Pejgamberi a.s. - por unė nuk e di se ēka do tė veproni ju pas meje.Ebu Bekri r.a. atėherė filloi tė qajė e tha: “po a do tė jetojmė ne pas teje, a ???”


Se Shpejti ne Shitje Albumi me titull:
"ILAHI NGA ZEMRA"
kenduar nga vellai
ynė Gazmend Hyda
..::Rinia Islame::..

..::Top Albumet Ilahi::..
Nusret Kurtishi
"All-llahu Ekber"Gazmend Hyda
"M'ka Marr Malli ne Haxhxh me shku"Ferki Shala
"Jetimi"


..:: Top Ligjerata ::..
Drama
"Dijetari & Zullumqari"..:: Top Tv::..

..::Top Radio::..

..:: Top Lajmet ::..
Rrahen Stupcat


.:: Top Revistat ::..Foto GaleriaKėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

...:::: Postime tė reja nė Forum ::::...
Shkarko Albumin e ri nga Omer Bajrami mundesuar nga Tuuba7.com...::Mėso gjuhėn Arabe::..

..::Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh::..
Sp3cial3 pėr Antarėt e Forumit Rinia Islame

Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Quran
Translations in 24 languages. (Azerbaijani, Bosnian,Chinese
Simplified,Chinese, Dutch, Finnish, French, German, Indonesian,
Italian, Japanese, Korean, Malayalam, Malaysian, Persian, Polish,
Portuguese, Russian, Spanish, Suahili, Tamil, Thai, Turkish, Urdu).


..::Shkarko Kur'anin nė gjuhen shqipe::..
Sp3cial3 pėr Antarėt e Forumit Rinia Islame

Kur'ani me pėrkthim nė gjuhėn Shqipe nga

"Sherif Ahmeti"


Sondazh

Nga cili Ulema ju pėlqejn ligjeratat..

100% 100% [ 6 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 6

Kush ėshtė nė linjė
2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 72 mė Sun Nov 28, 2010 2:13 am
Statistikat
Forumi ka 198 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri kastriot

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 1407 artikuj v 694 temat
..::Partnerėt::..


December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

..:: Shqipėria e Bashkuar ::..
Aktuale 2007

..::Klikoni mbi albanian topsiten dhe Na Votoni::..