Sėmundje e rrezikshme pėrhapet nė mesin e forcave amerikane

Shko poshtė

albmuslim Sėmundje e rrezikshme pėrhapet nė mesin e forcave amerikane

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Jun 04, 2007 1:31 pm


Sėmundje e rrezikshme pėr
hapet nė mesin e forcave amerikane nė Irak.


Pėrēdo ditė vdes nga njė ushtarė
[center]Pikėllimi i ushtarėve
[/center]

Islammemo: Njė gazetar i Islammemo-s njofton se nė Irak po shfaqėn
ndodhi tė ndyshme. Nė radhėt e ushtrisė amerikane po pėrhapėt njė
sėmundje e ēuditshme. Kjo sėmundje, i mbytė pėrēdo ditė nga dy-tre
ushtarė.
Gjithashtu gazetari njofton nga disa
burime tė mjeksisė tė spitalit "Ibni Nefis" se sėmundja nė fjalė
vėrtetė ėshtė e pėrhapur mė tė madhe nė mesin e ushtarėve, nė shumicėn
e vendeve tė Irakut. Njė mjek tregon qė sėpaku, njė ushtar nė ditė vdes
nga kjo sėmundje. Kurse disa tė tjerė kthehėn urgjentisht nė vendet e
tyre pėr t'u mjekuar.
Forma e kėsaj sėmundje ėshtė sė nė
ditėn e parė ushtarėt i kanos njė jashqitje e shumtė dhe lukthi nuk u
pranon asnjė lloj ushqimi apo uji, apo edhe nėse mundohen diēka tė
hajnė, e kthejnė pėrjashta mbrenda njė ēerek ore. Nė ditėn e dytė
jashqitja i shėndrohet nė ngjyre tė zezė dhe me gjak tė tharė, gjė e
cila nė fund sjell dhimje tė mėdha dhe pastaj humbje vetėdijes.

Gjithashtu thuhet se mbrenda 5 ditėve tė fundit ka pasur mė se
gjashtėdhjetė raste tė tilla nė spital, qė 4 prej tyre kanė vdekur
kurse tė tjerėt janė transferuar nė spitalin e Gjermanisė me aeroplan
tė urgjencės.
Ndėrsa pėr shkakun e kėsa sėmundje nuk dihet
ende ngase ushqimi qė marrin, u vije i posaēėm pėr ta, e jo nga Iraku.
Gjithashtu edhe ujin e marrin tė pastėr nga Kuvajti.
14 Janar 2007

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 34
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi