Pakistanezi 120 vjeēarė kryen Haxhin pėr herė tė 40-tė.

Shko poshtė

albmuslim Pakistanezi 120 vjeēarė kryen Haxhin pėr herė tė 40-tė.

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Jun 04, 2007 1:29 pm

Njė pakistanez 120 vjeēarė kryen Haxhin pėr herė tė katėrdhjetė Islammemo:
Njė banor musliman pakistanez ka shėnuar rekordin pėr numrin e herave
tė kryerjes sė Haxhit, qė nga rinia e tij e deri sa ka arritur 120 vite
nė kėtė vit tė haxhit.


Me rastin e kryerjės sė obligimit tė Haxhit
pėr herė tė katėrdhjetė nė jetėn e tij, gazeta saudite "IKADH", ka
zhvilluar njė intervistė me haxhi Muxhibu Rrahmanin, i cili ėshtė
pakistanes dhe ėshtė 120 vjeēarė. Haxhi Muxhibi nuk e fshehu gėzimin e
tij qė Allahu ia mundėsoj kryerjen e Haxhit pėr kėtė vit. Mirėpo, ai
gjithėashtu shprehu edhe pėrmallimin e tij pėr nipat dhe mbesat e tij
qė numrojnė afro 150 persona.
Edhepse ai gjatė jetės sė tij
tė gjatė ėshtė martuar me 15 gra dhe prej tyre kanė lindur 30 djem dhe
22 vajza, porse ai shprehu dėshirėn e tij pėr t'u bashkuar me njė grua
tjetėr.
Pėrktheu:
Abedin Haxhiaj
14 Janar 2007

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 34
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi