Ushtroje vetėn tėnde tė largohesh nga mėkatet!

Shko poshtė

albmuslim Ushtroje vetėn tėnde tė largohesh nga mėkatet!

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Jun 04, 2007 12:41 pm

Nėse je prej atyre qė je sprovuar me kėto mekate ose provokime, apo
ndoshta ėshtė adaptuar vetvetja jote me to dhe i ke tubuar ato, saqė
ėshtė bėrė largimi nga ato i vėshtirė dhe i rėndė. Atėherė muaji i
Ramazanit ėshtė shans i madh pėr durim, pėrpjekje, dhe luftim i
vetvetės nga kėto provokime, kur dihet se shejtanėt janė tė lidhur,
shpirti ėshtė i thyer, e njerėzit pėr rreth teje janė duke agjėruar dhe
duke falur namaz tė natės, atėherė atmosfera dhe kushtet janė tė
pėrgatitura pėr largim nga kėto provokime dhe mėkate. Psh: Duhani,
muaji i Ramazanit ėshtė shans i madh pėr largimin, lėnien e tij dhe
ushtrimin e vetes pėr largim nga ai.
E kėshtu shikimi nė
harame, pėrgojimi, bartja e fjalėve, dėgjimi i muzikės, fėlliqja e
gjuhės, ose tė ngjashme me kėto vepra tė kėqija. E lus Allahun qė tė na
ruajė, nga kėto vepra tė kėqija, e ata qė i bėjnė t'i largojė nga kėto,
me dėshirėn e Tij. Tė porosis vėlla i dashur, qė tė kėrkosh ndihmė prej
Allahut dhe qė tė jeshė i vendosur dhe i lartė, e mos tė muajn ky epsh.
A
lejohet qė tė jesh musliman dhe ta njėsosh Allahun, kurse ty tė
mbizotėron cigareja. Pasha Allahun kjo vepėr ėshtė poshtėrim i
vendosshmėrisė dhe dobėsim nė vetėn tėnde.
E lus Allahun qė
tė na shėrojė,dhe njėherit tė porosis me lutje dhe kthim tek Allahu
xh.sh. Duro dhe llogarite veten se do t'i gjeshė kėto tė mira do t'i
gjeshė tek Allahu, poqėse e mbizotėron vetvetėn nga kėto epshe.
Ibrahim Duwejsh
Pėrktheu:
Lulzim Murseli

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi