Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Shko poshtė

albmuslim Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Oct 29, 2007 8:16 pmSp3cial3 pėr Antarėt e Forumit Rinia Islame

Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh
Quran
Translations in 24 languages. (Azerbaijani, Bosnian,Chinese
Simplified,Chinese, Dutch, Finnish, French, German, Indonesian,
Italian, Japanese, Korean, Malayalam, Malaysian, Persian, Polish,
Portuguese, Russian, Spanish, Suahili, Tamil, Thai, Turkish, Urdu).
QuranReciter 4.0 beta 1 - Full Installation This installation
includes Arabic Text of Quran, 3 different English Translations, Yusuf
Ali Commentary, English transliteration. Additional language
translations can be downloaded from below.

After installing additional languages, To change the displayed
text in QuranReciter, use the down arrow button on the top of each text
window

Vllazni
dhe motra pėr ta shkarku kėtė ligjerat se pari ju duhet qė ti
pėrgjigjeni temės..e mė pas linku gjithmon gjindet nėn foton
DOWNLOAD.

Ndėrsa vizitorėt pėr tė shkarkuar kėtė ilahi duhet tė regjistrohen e mė pas ti pėrgjigjen temės.


(kopjone linkun qė gjindet nė katrorin )

Allahu ju shpėrbleft dhe e lusim allahun qė tė na pranoj ibadetet dhe lutjet tona..::AMIN::..

Mos na harroni nė lutjet tuaja
Ue selamun alejkum Ue rahmetullahu Ue berekatuhu..

Supr3m-Juba


_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Mesazh nga qendrim prej Mon Oct 29, 2007 9:15 pm

s/a
avatar
qendrim
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Numri i postimeve : 19
Age : 29
Registration date : 26/10/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Mesazh nga andi prej Mon Oct 29, 2007 10:09 pm

selamun alejkum
avatar
andi
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 17
Age : 39
Registration date : 14/09/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Mesazh nga sabi prej Fri Nov 02, 2007 2:59 pm

Allahu ju shperblefte me te mirat e tij
avatar
sabi
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 3
Age : 48
Registration date : 14/09/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Fri Nov 02, 2007 3:47 pm

sabi shkruajti:Allahu ju shperblefte me te mirat e tij

Amin vella i dashur edhe juve gjithashtu inshalla all-llahu teala

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim pershendetje

Mesazh nga lulushja prej Mon Mar 31, 2008 8:51 pm

selamualejkum
avatar
lulushja
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Numri i postimeve : 22
Age : 37
Registration date : 01/10/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim INVESTIMET PĖR BOTĖN E ARDHSHME

Mesazh nga bekimi prej Sat Jul 19, 2008 11:52 am

Falėnderimet mė tė sinqerta dhe lavdėrimet i takojnė vetėm Krijuesit, Sunduesit te kėsaj Gjithėsie. Atij i falėnderohemi qė na dalloi nga tė gjitha krijesat tjera, duke na dhuruar mendjen, arsyen, intelektin, e mbi tė gjitha na krijoi nė formėn mė tė pėrsosur. Paqa e shpėtimi i Tij qofshin pėr vulėn e Pejgamberėve, Muhammedin alejhisselam, familjen e tij tė ndershme, shokėt e tij tė dashur dhe mbarė bamirėsit besimtarė.Tė nderuar vėllezer besimtarė.

Ejani ta ngrisim besimin duke vepruar punė tė mira, nė ēdo vend dhe ne ēdo kohė. Tė pėrkujtojmė tė nderuar tė pranishėm se kjo botė ka edhe fundin e vet, andaj askush nuk do tė jetoj nė tė pėrgjithmonė. Ne jemi kalimtar rasti dhe duhet tė punojmė qė tė pėrgatitemi pėr destinacionin e fundit, e qė ėshtė bota e amshueshme. Njė ditė do tė kthehemi tek Krijuesi dhe kėtė botė do ta braktisim njėherė e pėrgjithmonė. Pas neve do t’i lem familjet, shokėt, pasurinė si dhe ēdo gjė tjetėr qė kemi fituar gjatė qendrimit tonė nė kėtė botė.

Allahu i Plotfuqishėm i drejtohet krijesave tė Tij, dukė thėnė:

“O populli im, kjo jetė e kėsaj bote nuk ėshtė tjetėr vetėm se njė pėrjetim i pėrkohshėm, ndėrsa bota tjetėr ėshtė ajo e pėrhershmja.”(
avatar
bekimi
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Mesazh nga begy prej Sat Oct 04, 2008 1:17 am

Very Happy
avatar
begy
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim boss

Mesazh nga bossi197 prej Tue Jan 20, 2009 12:08 pm

selam
avatar
bossi197
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim perpa

Mesazh nga perparim prej Tue Jul 14, 2009 4:45 pm

allahu ju shperleft me te mira
avatar
perparim
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Pėrkthim i Kur'anit Kerim nė 24 gjuh

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi