Vlerat E Sures El-kehf

Shko poshtė

albmuslim Vlerat E Sures El-kehf

Mesazh nga shehidi prej Sat Oct 20, 2007 7:12 pm

VLERAT E SURES EL-KEHF

Pėr vlerat e saj transmetohen disa hadithe tė sakta , ku Profeti s.a.v.s. paqja dhe bekimi i Allahut xh.sh. qoftė mbi tė thotė:
"Kush mėson pėrmendėsh dhjetė ajete nga fillimi i sures El-Kehf , ėshtė i mbrojtur nga dexhalli " dhe nė njė transmetim tjetėr thuhet
" Kush lexon pėrmendėsh dhjetė ajete e para nga sureja El- Kehf nuk e dėmton dot sprova e dexhallit dhe kush e lxon tė gjithėn do tė hyjė nė xhenet"
" Kush e lexon suren El Kehf ditėn e xhumasė ėshtė i ndriquar deri ditėn e xhumasė tjetėr."
Pėr vlerėn e sures tregohen edhe hadithe tė dobėta , si :
" A t'ju tregoj pėr njė sure qė e bartėn 70 mijė engjėj deri sa zbriti dhe madhėshtia e saj mbushi hapėsirėn midis qiellit dhe tokės ?"
Po thanė na trego o i Dėrguari i Allahut
"Ajo ėshtė sureja EL Kehf , kush e lexon atė ditėn e xhuma i janė falur mėkatet deri nė xhumanė tjetėr plus tre ditė e tri netė , i jepet dritė deri nė qiell dhe ėshtė i mbrojtur nga sprova e dexhallit."

Marrė nga libri Sure Kuranore dhe lutje tė ndryshme
avatar
shehidi
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 18
Age : 33
Registration date : 09/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi