Pendimi i njė mėsuesi nė duart e njė nxėnėsi tė vogėl

Shko poshtė

albmuslim Pendimi i njė mėsuesi nė duart e njė nxėnėsi tė vogėl

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Jun 04, 2007 12:06 pm


Njė ditė prej ditėsh, djaloshi i cili nuk kishte kaluar moshėn shtatė
vjeēare u kthye nga shkolla duke qarė. Kur e pa nėna e tij e pyeti pėr
shkakun e tė qajturit? Ai i tregoi se njėri prej mėsuesve tė tij e
kishte rrahur dhe e kishte fyer. Zemra e nėnės nuk e pėrballoi dot kėtė
qė i kishte ndodhur birit tė saj.


Tė nesėrmen, thirri nė shkollė dhe e pyeti
mėsuesin pėr shkakun e rrahjes sė birit tė saj tė vogėl dhe se ēfarė
kishte bėrė ai. Ai i tha: Ai shumė lozė nė klasė, flet shumė e poashtu
lėviz tepėr, ai refuzoi nėnshtrimin ndaj urdhėrave dhe u tregua i
pasjellshėm.
Nėna heshti dhe nuk dha asnjė pėrgjigje. Kur
djali u kthye nga shkolla, ajo i tregoi ēfarė i kishte thėnė mėsuesi.
Djali tha: Po, kėshtu ka ndodhur.
Shenjat e habisė u shfaqen nė fytyrėn e nėnės dhe i tha djalit e hidhėruar: E pse e bėrė kėtė?!

Pėrgjigja ishte e ēuditshme, djali tha: Ngase mėsuesi nuk ėshtė
praktikues i fesė, thith duhanin e unė e kam kėshilluar disa herė e ai
nuk mė dėgjoi!! Unė nuk dita se si ta shpreh ndryshe hidhėrimin dhe
urrejtjen time pėr veprėn e tij pėrveē tė tregohem i paedukuar nė orėn
e tij.
Kur dėgjoi nėna kėto fjalė, shenjat e habisė dhe
hidhėrimit u larguan nga fytyra e saj, e sidomos duke ditur se ai
ėshtė fėmijė i vogėl nė zemrėn e tij bartė tė gjitha kuptimet e
pafajėsisė. Mirėpo, ajo prapė se prapė donte ta vėrtetonte kėtė gjė. E
thirri mėsuesin dhe i tregoi pėr fjalėt e djalit tė saj. Atė e kapi
njėfarė tronditje e i tha asaj: Pasha Allahun, atė qė e ka thėnė ai
ėshtė e vėrtetė, e unė prej kėtij momenti pendohem nga ēdo gjė qė e
hidhėron Allahun e Lartėsuar, merita pėr kėtė sė pari i takon Allahut e
pastaj ty dhe birit tėnd tė vogėl. Pėrktheu:
Abedin Haxhiaj
16 Shkurt 2007

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 34
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi