Pėrjashtohen nga shkolla dy vajza

Shko poshtė

albmuslim Pėrjashtohen nga shkolla dy vajza

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Wed Oct 03, 2007 1:21 pm

Janė pėrjashtuar dy vajza nga shkolla nė Skenderaj pėr shkak tė bartjes sė shamive.Ndėrsa vendimi pėr largimin ėshtė marrė pėr shkak tė numrit tė madh tė mungesave.

Sikur gjatė tėrė muajit, nxėnėset janė ndaluar tė hynin nė shkollė.Nxėnėset e pėrjashtuara janė: Valbona Mazreku, nga gjimnazi “Hamėz Jashari” dhe

Mihane Veliu, nga Shkolla e Mesme Teknike nė Skenderaj. Nė vendimin e shkollės thuhet

se nxėnėset nė fjalė largohen nga shkolla pėr shkak se veshin njė uniformė tjetėr nga ajo

qė veshin tė gjithė nxėnėsit.Megjithatė, drejtoria e kėsaj shkolle, qė pėr njė muaj po i sfidon ligjet e vendit dhe tė

Ministrinė e Arsimit, ka vendosur t’i qėndrojė vendimit pėr tė mos ua lejuar ndjekjen e

mėsimit nxėnėseve qė i shkelin rregullat e shkollės.

Ministri i Arsimit, Agim Veliu, nuk ka dashur tė fliste pėr kritikat qė i janė bėrė ministrisė

sė tij pėr pėrjashtimin e nxėnėseve qė bartin shami. Ai, shaminė e ka konsideruar

propagandė fetare.
Por, nė nenin e 13-tė tė Ligjit tė arsimit tė lartė, shkruan: “Vijuesit e rritur kanė tė

drejtė tė trajtohen nė mėnyrė tė barabartė, pa diskriminim nė bazė etnike, bindje politike

ose fetare, origjinė kombėtare dhe shoqėrore, pėrkatėsi gjinore dhe aftėsi tė kufizuara”.Pėr kėtė rast, Ombudspersoni i Kosovės i ka shkuar njė letėr ministrit, Veliu dhe

kryeministrit, Ēeku, sepse konsideron se janė ata qė po i shkelin ligjet e aplikueshme nė

Kosovė. Ndėrkohė, profesori i universitetit “Georgetown” nė Washington, John Voll, thotė

se bartja e shamisė konsiderohet diversitet, i cili mbrohet me ligj
.

JA VLLEZER MUSLIMAN CKA I ASHTU

QUJTRI MINISTER I ARSMIT, NDERSA AJ QAFIRI PREJ AMERIKE THOT SE ESHTE E LEJUAR

NDERSA KY QE E KA NENEN DHE BABEN MUSLIMAN THOT SE ESHTE PROPAGANT, E NE

KETU VLLEZER DHE MOTRA MUSLIMAN I NGRISUM DUART LART DHE LUTEMI ALLAHUN

SUBHANE UE TEALE NE KETO NATE TE MEDHA SE VETUM TEK AJ ESHTE SHPRESA SE VETUM AJ MUNDET ME NA

NDIHMUE SE VETUM AJ ESHTE FUQIPLOTE, DHE I DREJTOHEMI ME GJITHE ZEMER

ALLAHU TONE DHE THEMI


O Zot qėlloi gjuajtjet dhe pėrqendroj(forcoj) kėmbėt e Muxhahidave

O Allah zbritės i librit lėvis i mjegullave o i shpejt nė llogari o mundės

i Ahzabėve Mundi krishterėt dhe jehudėt luftėtarėt e fes islame dhe muslimanėve

O Allah mundi dhe qoju tėrmete atyre, O Zot gjuaj zemrat e tyre me frik,

O Zot shpėrndaj grupet e tyre,

O Zot shpėrndaj mbledhjet e tyre, O Zot bėri qė tė kundėrshtojnė mendimet

nė mes veti,O Zot bėre tė kėqijat nė mes tyre,

O Zot na trego nė ta ēudirat e mundėsive tua, O i Fort O i gjithėfuqishėm

O Zot poshtėroj shtetet e kufrit luftarake tė islamit dhe muslimanėve,

O Zot dėrgojua atyre erėrat e ashpra, dhe tornadot shkatėrruese, dhe retė

prishėse, dhe sėmundje tė llojllojshme, O Zot bėri tė zėnė nė ēėshtjet e veta

nga muslimanėt

O Zot mos ua mundėso qė nė dorėn tyre tė bie asnjė besimtar dhe as ndaj

besimtarėve rrugė

A Zot pasoj ata me poseduesit e elefantit dhe bėri kurthet e tyre pėr tė i

humbur ata

O Zot gjuaj atyre dėnimet me gjuajtje, o Zot poshtėroj nė tok ata, dhe zbritja

atyre errėsirat prej qielli, O Zot rrotullojua detrat atyre nė zjarre, e klimėn tė

thar dhe erėra tė forta shkatėrruese

O Zot rrėzojua atyre avionėt, o Zot shkatėrrojua atyre shkatėrrueset e tyre,

dhe bėjua forcėn e tyre shkatėrrim ndaj vetes, O dhul xhelal ue il-ikram

o i gjallė o i pėrjetshėm.

O Zot muslimanėt janė lodhur nga ngushtėsia dhe shtrėngimet dhe

padrejtėsitė e vetėm te ty ankohemi ..

O Zot shkatėrrojė qeveritė e tona zullumqare, o Zot copėtojua zemrat

kryetarėve dhe ndihmėsve tė tyre, dhe shkatėrrojua parlamentet e tyre

S’ka Zot tjetėr pos Allahut madhėshtorit Pėrdėllimtarit

S’ka Zot tjetėr pos Zotit tė Arshit fisnik

S’ka Zot tjetėr pos Zotit tė qielleve dhe tokave dhe Arshit fisnik

Allahu ėshtė mė i madh (Allahu Ekber) E Ngritja i Takon Allahut dhe tė

dėrguarit e tij por Munafikėt nuk e dinė...
AMIN AMIN AMIN

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi