SADULLAHI LIVE

Shko poshtė

albmuslim SADULLAHI LIVE

Mesazh nga ASADULLAH prej Mon Sep 24, 2007 12:13 amASSALAMU ALEJKUM WE RAHMETULLAHI WE BEREKATUHU VLLAZNI DHE MOTRA KAM NDERIN TJU LAJMROJ PER NJE LAJM SHUM TE GZUSHEM. HOXHA I NDERUAR SADULLAH BAJRAMI 5 HER NE JAVT DOT KET LIGJERATA LIVE ALLAHU EKBER. KJO ASHT DIQKA QKA SHUM MOTRA DHE VLLAZNI E KAN PRIT DHE KAN KERKU. BANI DUA PER VLLAUN TON SADULLAHIN PER VLLAZNIT TON QE JAN DUKE LUFTUAR PER NDERIN TON DHE MOS I HARRONI MOTRAT QE JAN NAPER BURGJE TE NDRYSHME NAPER KET BOT SE VALLAHI E KEMI OBLIGIM ME JU NDIHMU.

PO JAU PERKUJTOJ EDHE NJE HER LUTJUNI ALLAHUT QE MUXHAHIDAVE TJA FORCOJE KAMT, TJU DHUROJE SHENDET, TI MBROJE NGA QAFIRAT DHE TJU DHUROJE FITORE.

LUTJUNI ALLAHUT QE ALLAHU MOTRAT E TONA TI FORCOJE DHE PREJ PISAVE PREJ SHEJTANAVE QAFIRA TI MBROJE, SAMASHPEJT TI LIROJE DHE TE FAMILJET E TYRE TI KTHEJE.


RABBENA LA TU AHIDHNA IN NASINA EU AHTA'NE

RABBENA UE LA TAHMIL ALEJNA ISRAN KEME HAMELTEHU ALEL LEDHINE MIN KABLINA

RABBENA UE LA TU HAMMILNA MA LA TAAKAT LENA BIHI UAFUANA UAGFIRLENA UERHAMNA ENTE MAULENA FENSURNA ALEL KAUMIL KAFIRIN


ALLAHU JU DHASHT DITURI TE DOBISHME DHE NA MBROJT NGA DITURIA E PADOBISHME AMIN.
avatar
ASADULLAH

Male Numri i postimeve : 36
Age : 34
Registration date : 16/08/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.riniaislame.4umer.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: SADULLAHI LIVE

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Sep 24, 2007 12:41 pm

Ue selamun alejkum Ue Rahmetullahu Ue berekatuhu

Vella asadullah all-llahu te shperbleft vella per informaten qe na dha se me te vertete gjith e pelqejm hoxhen e nderuar sadullah bajramin dhe mezi presim ta ndegjojm ndonje ligjerat te tij...

All-llahu s.v.t.a na udhzoft gjitheve,na i falt leshimet tona ne punet tona,kerkojm mbrojdje nga iblisi dhe ushtria e tij,nga sprova e dexhallit(lanetullahu alejh)nga sprova e varrit dhe nga denimi xhehnemit...

Lutemi qe All-llahu s.v.t.a ta ngrit fen islame dhe ti mposht fet tjera,ti cliroj vendet muslimane,muxhahidat ti forcoj kundra pabesimtareve,te burgosurit tane ti cliroj,te semuret tan ti sheroj dhe gjith ne xhenetul firdevs tna bashkoj...amin

Vellezer dhe motra keto lutje i perpilova pasiqe ky muaj eshte muaji i lutjeve dhe shpresojm ne degjimin dhe plotsimin nga ana e all-llahut s.v.t.a

Nje ashtu lutemi edhe per vellaun asadullah qe all-llahu tja forcoj imanin,all-llahu te dhashte te mirat e kesaj bote dhe te botes se a mshueshme...

Ue selamun Alejkum ue Rahmetullahu Ue Berekatuhu

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: SADULLAHI LIVE

Mesazh nga Salahadin prej Fri Sep 28, 2007 2:08 am

FLM
avatar
Salahadin
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 44
Age : 38
Registration date : 18/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: SADULLAHI LIVE

Mesazh nga muhamed_08 prej Fri Mar 14, 2008 2:41 am

allahi te shperbleft per info-t
avatar
muhamed_08

Numri i postimeve : 6
Age : 26
Registration date : 13/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: SADULLAHI LIVE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi