Ku janė tė rinjtė muslimanė?

Shko poshtė

albmuslim Ku janė tė rinjtė muslimanė?

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Tue Sep 18, 2007 1:31 pm

Ku janė tė rinjtė muslimanė?


E, ku janė tė rinjtė tanė? Me ēka merret rinia jonėsot? Duam qė tė
rinjtė ta zotojnė veten se do t`i ndihmojnė Islamit; deshirojmė qė tė
rinjtė tanė t`ia pėrkushtojnė veten shėrbimit tė shoqėrisė. Duam qė, nė
vend tė lojės , pasivitetit, neglizhencės dhe zbrazėtisė, i riu ynė ta
dijė se ėshtė pjesė e trupit tė shoqėrisė, andaj duhet t`i japė asaj
diēka , ashtu siē merr prej saj ; le tė mos jetojė i varur prej
shoqėrisė, le tė mos jetė i tėrė qėllimi i tij tė hajė e tė pijė , tė
zbavitet e tė luajė, dhe mos tė ofrojė asgjė nga fuqia dhe rinia e tij .

Njė poet thotė:

Rinia, zbrazėtia dhe pasuria
E shkatėrrojnė njeriun, edhe atė
ēfarė shkatėrrimi se...

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi