Rrahen STUPCAT pėr talljen me fjalėt e all-llahut s.v.t.a

Shko poshtė

Cka mendoni pėr rrahjen e STUPCAEVE

87% 87% 
[ 13 ]
0% 0% 
[ 0 ]
13% 13% 
[ 2 ]
 
Totali i votave : 15

albmuslim Rrahen STUPCAT pėr talljen me fjalėt e all-llahut s.v.t.a

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Sep 17, 2007 1:41 pm
Rrahen STUPCAT pėr talljen me fjalėt e all-llahut s.v.t.a

Bėhet fjalė pėr filmin “E – GJELI”, nga aktorė, tė cilėt vetė janė
emėrtuar si “stupca”. Emri i tyre tregon nė realitetin e tyre. Kjo
ndodhė nė kohėn kur humbet kualiteti dhe respekti i ndėrsjellė.kėtė film tė poshtėr, tallen me disa fjalė tė Allahut, duke i recituar
ato nė formė tė prishur dhe duke i "pėrkthyer" nė atė formė si i
pėrshtatet humorit tė tyre. E pas kėsaj bėjnė edhe njė tallje shumė tė
fėlliqur me fjalėn exhel, i cili do tė thotė: afati i caktuar i jetesės
sė njerėzve. Ndėrsa kėta, exhelin e quajnė gjel dhe vazhdojnė tė
sharrojnė edhe mė tepėr nė gabime!!
O aktorė “stupca”, nėse
nuk jeni kreativ pėr humor, atėherė kthehuni te vendi juaj, bėhuni
“stupca” tė ndonjė kerri tė kuajve. E mos u tallni me fenė tonė, sepse
kjo fe ėshtė shumė e lartė. Kėtė fe e ka nė zemėr pjesa dėrmuese e
popullit tuaj, andaj ta dini se tallja me tė do t'ju shkaktojė
fatkeqėsi qysh nė kėtė jetė. E pėr dėnimin nė botėn tjetėr, tė cilin ju
nuk e besoni, ne jemi tė bindur se, po nuk u penduat, do tė keni dėnim
tė cilin as dėnuesit mė tė mėdhenj nuk e kanė paramenduar.

Sipas informatave me shum ka pesuar lėndime humoristi me nofken LIKITė njėjtėn e themi edhe pėr ēdo artist tjetėr, humorist apo
kėngėtar qoftė. Muslimanėt nuk ju kanė bėrė asnjė tė keqe dhe nuk keni
asnjė tė drejtė tė talleni me ata.
Jemi tė indinjuar shumė, por assesi nuk i kalojmė kufijtė. Sepse Allahu, i Lartėsuar na urdhėron kėshtu:
"Ti tė keqen ktheje me mė tė mirėn. Ne e dimė mė sė miri atė qė shpifin ata". (Mu'minunė, 96).
Pas
kėsaj tė keqe qė na keni bėrė ne ju thėrrasim nė shpėtim. Pendohuni nga
ajo qė keni bėrė me muslimanėt, pendohuni nga tė zezat qė i bėni ēdo
ditė dhe ndiqni shembullin e artistėve tė dalluar nė botė, tė cilėt
janė kthyer nė rrugė tė Zotit, dhe tė atyre nė vendin tonė... Kjo ėshtė
gjėja mė e mirė qė mund ta bėjmė pėr ju nė kėtė moment.
Me rrespekt Forumi Rinis Islame

www.riniaislame.4umer.com

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Rrahen STUPCAT pėr talljen me fjalėt e all-llahut s.v.t.a

Mesazh nga shehidi prej Thu Sep 20, 2007 4:27 pm

Mashallah sa mir ja paskan bo...vallai shum jam ndi keq kur e kam pa ket film dhe dhashte all-llahu qe mas kesoj RRAHJE te mbushen mend edhe mos te lujn mo..
avatar
shehidi
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 18
Age : 33
Registration date : 09/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi