Tema mbi agjerimin

Shko poshtė

A e agjeroni Ramazanin

90% 90% 
[ 9 ]
0% 0% 
[ 0 ]
10% 10% 
[ 1 ]
 
Totali i votave : 10

albmuslim Tema mbi agjerimin

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Fri Aug 31, 2007 5:14 pmVėllezėr dhe motra tė ndershme mbasi qė jemi nė prit tė muajit tė bekuar RAMADAN e pash tė arsyeshme qė ta hapi kėtė temė dhe ti shkėmbejm mendimet rreth kėtij muaji tė bekuar..

Antarė tė nderuar shprehi dėshir qė sė pari desha tua uroj muajin e shenjt te ramaznit(edhe pse ende nuk kemi hy nė muajin e shenjt) dhe e lusim all-llahun s.v.t.a qė nė kėtė muaj tė na ndihmoj all-llahu s.v.t.a qė ti kryejm punėt tona dhe obligimet ndaj fuqiplotit..Un personalisht gjithmon e kam agjeruar ramazanin qė nga fėmijėrija por tash e ndjej ėmbėlsin mė tepėr dhe t'juv them tė drejtėn nė kėtė muaj tė bekuar e ndjej veten shum ma mir se nė tjerėt muaj fizikisht dhe psiqikisht,ėshtė njė knaqėsi shpirtėrore,qė besoj se cdo besimtar e ndien..

Kisha pas dėshir qė dhe ju kshtu si unė ta jepni njė koment se si e pritni muajin e ramazanit..

E lusim all-llahun s.v.t.a qė tė na pranoj agjėrimin,tė na pranoj lutjet tona,tė na pranoj punėt tona dhe tė na fal pėr lėshimet tona qė i bėjm nė punėt tona,dhe lusim all-llahun s.v.t.a qė ti forcojė tė sėmurit tanė qė dhe ata tė agjėrojnė por ata qė nuk mundin lutemi qė ti fal all-llahu s.v.t.a e ai eshte fuqiploti mėshiruesi mėshirbėrėsi.._________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Tema mbi agjerimin

Mesazh nga Salahadin prej Fri Sep 07, 2007 5:21 pm

ALLAHU te meshiroft vella
avatar
Salahadin
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 44
Age : 38
Registration date : 18/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi