Shtatė gjėra qė e prishin agjėrimin

Shko poshtė

albmuslim Shtatė gjėra qė e prishin agjėrimin

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Fri Aug 31, 2007 4:32 pm

Kryerja ose konsumimi i ndonjėrės nga ato qė e prish agjėrimin, pėr
shkak tė harresės, pakujdesisė ose detyrimit me forcė, nuk e prish
agjėrimin, sepse Allahu ka thėnė: “Allahu nuk e obligon asnjė njeri
pėrtej mundėsisė sė tij.” Bekare, 286.“Ai qė pas besimit tė tij e mohon Allahun, me pėrjashtim tė atij qė
dhunohet (pėr tė mohuar), e zemra e tij ėshtė e bindur plotėsisht me
besim...” Nahl, 106.“Nuk ėshtė ndonjė mėkat juaji ajo pėr ēka keni gabuar, por (ėshtė mėkat) ajo qė zemrat tuaja e bėjnė qėllimisht...” Ahzab, 5.Agjėrimi nuk ėshtė i prishur nėse ha ose pi, duke menduar se dielli ka
perėnduar ose dita nuk ka aguar, as kur pėrcjell ujė gabimisht gjatė
marrjes sė abdesit apo ejakulon gjatė ėndėrrimit nė gjumė, si dhe kur
ha apo pi pa dashje nga harresa.Shtatė gjėra qė e prishin agjėrimin1. Marrėdhėniet seksuale gjatė ditės.Nėse dikush e kryen kėtė ai duhet ta plotėsojė kėtė ditė dhe gjithashtu
duhet tė paguaj pėr lirimin e njė robi, nėse ka mundėsi, ndryshe
agjėron dy muaj rresht ose ushqen 60 njerėz nė nevojė.2. Dalja e spermės me qėllim nga puthja, pėrqafimi, prekja apo masturbimi.3. Ngrėnia apo pirja e diēkaje me qėllim, e dobishme apo e dėmshme, duke pėrfshirė edhe pirjen e cigares.4. Ēdo gjė qė ka tė njėjtat efekte si ngrėnia apo pirja.Kjo mund tė ndodhė me hala, pika, gjėra tė tjera, pėr aq kohė sa ato
kanė vlerė ushqimore. Kėtu pėrfshihet transfuzioni i gjakut, pėr atė qė
i nevojitet. Nga ana tjetėr, n.q. se kėto gjėra nuk kanė vlera
ushqimore, atėherė pėrdorimi i tyre nuk ndikon nė agjėrimin e askujt,
nė asnjė mėnyrė.5. Nxjerrja e gjakut dhe hixhame (kupat).Hixhame ėshtė diēka qė kryhet me anė tė brisqeve tė rrojes pėr tė bėrė
vrima nė lėkurė, pėr tė nxjerrė gjakun e keq nga trupi. Nėse dikush ka
rrjedhje gjaku nga hundėt apo nga dhėmbėt edhe kjo nuk e prish
agjėrimin, pasi kjo nuk ėshtė nė dorėn e njeriut, ėshtė diēka e
paqėllimshme.6. Tė vjellėt qėllimisht, por nėse ndonjė vjell pa qėllim, kjo nuk e prish agjėrimin.7. Gjaku i menstruacioneve.

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi