Per me bo internetin me te shpejt...

Shko poshtė

albmuslim Per me bo internetin me te shpejt...

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Thu May 31, 2007 12:50 pm

Per ta bere kete...duhet ti keni Privilegjet e Administratorit...se perndryshme sun kryni pun kurgjo..!

Per te hyre sikur Administrator...duhet tja beni keshtu..:

Shkoni Start --> Log Of ... --> Log Of


Pasi te Dilni Nga Nga Username Qe Jeni Duke Perdorur Dhe Ju
Parashtrohet Pyetje Se Ne Cilin Username Doni Te Kyceni Ne Windowsin
Tuaj ju Veproni Atl + CTRL Del dhe kur te ju Paraqitet Nje Dritare e
Vogel Shkruani Administrator Dhe Shtupeni Enter


Tash jeni te kyqur si Administrator dhe mundemi tja fillojm....

Kjo Ishte Saper Tu Kycur Sikur Administrator..

Tash pasi qe jemi te Kyqur Sikur Administrator Mundemi Tja Fillojm...

Klikoni Ne .. Start --> RUN --> Ne Kutin Shkruani gpedit.msc dhe Shtypeni Enter

Do te ju hapet nje faqe ku do te duhet te veproni:
Hapeni "local computer policy"


Hapeni "administrative templates"


Hapeni "network"


Hapeni "QoS Packet Scheduler"


Ne Anen e djatht te dritares klikoni ne "limit reservable bandwidth" Dhe klikoni ne "enabled"


Pak me posht pasi qe ta beni "Enabled" shkoni ne "Bandwidth limit %"
dhe ndrojeni ate prej ne 20 (apo sa eshte) ne 0 dhe klikoni OK....


pastaj restartoni PC-ne dhe kycuni ne modin normal......dhe to ta shihni ndryshimin...

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi