Besimi

Shko poshtė

albmuslim Besimi

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Fri Aug 24, 2007 4:23 pm

Ue selamun alejkum Ue rahmetullahu Ue berekatuhu..

Vllazni
dhe
motra kemi nderin tju prezentojmė poezi islame tė shkruara nga Rinia
Islame nė trovat tona..ne do ti postoj disa poezi sa pėr ilustrim por
sbesoj se dot mjaftojn andaj ju kisha preferu qė dhe ju tė postoni ne
forum ato poezi qė nuk gjinden nė forumin tonė..


"BESIMI"

Herėt zgjohem nė mėngjes
Nuk pėrtoj, marrė abdest
Bismil-lahirr-rrahmanirr-rrahim
Gjithė dita shkon me gėzim.

Kush falė pesė kohė namaz
Gjithė jeta i mbushet me gaz
Zot i Madh kėtė na e mundėson
Dhe ēdo gjė na e lehtėson.

La il-lahe il-all-llah
Pėrveē Zotit tjetėr ska
Kėtė e themi me plot besim
Ėshtė Islami rrugė pa kthim.

Feja islame ka bukuri
Nė ēdo shpirt ka pastėrti...

O Allah Ty tė kujtojmė
Asnjė minut nuk tė harrojmė...

Kur themi Allahu Ekber
Ju betohemi edhe njėherė
Islamin do e mbrojmė me nder
Se ėshtė fe e pastėr dhe me vlerė


Allahu ju shpėrbleft dhe e lusim allahun qė tė kemi dobi nga kto poezi.

Mos na harroni nė lutjet tuaja..

Ue selamun alejkum Ue rahmetullahu Ue berekatuhu..

Materialin e pėrgaditi vėllau i juaj

3xtr3m-juba

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi