Mendo

Shko poshtė

albmuslim Mendo

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Fri Aug 24, 2007 3:51 pm

Ue selamun alejkum Ue rahmetullahu Ue berekatuhu..

Vllazni
dhe
motra kemi nderin tju prezentojmė poezi islame tė shkruara nga Rinia
Islame nė trovat tona..ne do ti postoj disa poezi sa pėr ilustrim por
sbesoj se dot mjaftojn andaj ju kisha preferu qė dhe ju tė postoni ne
forum ato poezi qė nuk gjinden nė forumin tonė..


"MENDO"

Thua kam zemėr tė pastėr
Allahu e di,
Por pasqyrė e zemrės tėnde
Ėshtė puna qė bėnė ti.

Nuk falem s’kam kohė
Allahu do tė me falė,
Por Allahu kur tė krijoi
Sė pari kohėn pėr kėtė ta dha

Mbulesėn nuk e mbaj
Thua mėkat i vogėl,
Por urdhėrit tė kujt nuk i bindesh
Vallė a tė shkon nė mend?

Mėson gjithēka,
Qė ke nė fakultet,
Por pėr tė lexuar Kur’an
Nuk ke kohė as pėr njė ajet.

Kur shikon gjithė kėtė krijim
Si mashtrohesh
Tė thuash ėshtė bėrė
Pa qėllim.

Pendohu dhe nė adhurim kaloi ditėt
Se vdekja vjen kur nuk e pret
E koha nuk tė pėrsėritet.

Allahu ju shpėrbleft dhe e lusim allahun qė tė kemi dobi nga kto poezi.

Mos na harroni nė lutjet tuaja..

Ue selamun alejkum Ue rahmetullahu Ue berekatuhu..

Materialin e pėrgaditi vėllau i juaj

3xtr3m-juba

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi