Pa mė thuaj

Shko poshtė

albmuslim Pa mė thuaj

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Fri Aug 24, 2007 3:30 pm

Ue selamun alejkum Ue rahmetullahu Ue berekatuhu..

Vllazni
dhe motra kemi nderin tju prezentojmė poezi islame tė shkruara nga Rinia Islame nė trovat tona..ne do ti postoj disa poezi sa pėr ilustrim por sbesoj se dot mjaftojn andaj ju kisha preferu qė dhe ju tė postoni ne forum ato poezi qė nuk gjinden nė forumin tonė..


"PA ME THUAJ"


Pa mė thuaj njeri
Kush tė solli nė kėtė botė
U krijove vetvetiu...?

Po sa peshon toka?
Sa ėshtė i lartė qielli?
E sa ėshtė i nxehtė dielli?

Njė hixhab qė mbulon mish e kocka
Peshon mė shumė se toka

Mbuloja s’ėshtė modernitet
Thonė tė moderuarit e shek XXI
Po ēatia a qėndron kabriolet?
Pa mė thuani tani ?

Mė kritikojnė mua se hodha shami
E u ktheva nė parahistori
Shumė ēudi!
Si nuk e shohin shoqen time lakuriqe
Qė u kthye nė barbari .


Allahu ju shpėrbleft dhe e lusim allahun qė tė kemi dobi nga kto poezi.

Mos na harroni nė lutjet tuaja..

Ue selamun alejkum Ue rahmetullahu Ue berekatuhu..

Materialin e pėrgaditi vėllau i juaj

3xtr3m-juba

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi