Intein Fjalor 2005 shum i Mirė ! !

Shko poshtė

albmuslim Intein Fjalor 2005 shum i Mirė ! !

Mesazh nga shehidi prej Thu Aug 23, 2007 12:32 pm
Programi kompjuterik qė integron gjuhėn Shqipe - gjuhėn mė tė vjetėr nė Europė - me 4 ndėr gjuhėt mė tė rėndėsishme nė Botė - Anglisht, Frėngjisht, Gjermanisht dhe Italisht
Si njė ndėr softwerėt mė tė sofistikuar nė Botė nė fushėn e fjalorėve, ky produkt ofron:

Pėrkthimin nė mėnyrėn mė tė shpejtė dhe komode qė ėshtė realizuar ndonjėherė! Mjafton vetėm njė dopio-klik, mbi njė fjalė ēfarėdo, nė njė program ēfarėdo, pėr tė patur nė ēast pėrkthimin nė Shqip.

Anglishten me zė! - Jo vetėm qė fjalorėt e Anglishtes janė me zė(femre/mashkulli), por programi mund t'ju lexojė me zė faqe tė tėra nė Anglisht, nė ē'do program (Notepad, Word, Internet, etj.)

Pėrkthim i faqeve apo dokumentave tė tėrė! - Fjalori integrohet me 2 nga programet mė tė pėrdorshėm nga ju - MS Word dhe Internet Explorer - pėr t'jua ofruar pėrkthimin nė Shqip pikėrisht aty ku del nevoja pėr tė!

Tetė fjalorė 50,000 fjalėsh tė gjuhės Shqipe qė kushtojnė sa njė!

Me kėtė produkt, jo vetėm ka pėr tu zbutur impakti i pėrballjes me gjuhėt e huaja, por nė mėnyrė spontane keni pėr tė pėrmirėsuar Anglishten tuaj, mbasi nė ēast realizohet lidhja midis mėnyrės se si shkruhet njė fjalė, mėnyrės se si lexohet ajo dhe pėrkthimin e saj nė Shqip.Ju mund ta provoni kėtė produkt edhe pa e blerė atė. Nė vijim shpjegohen hapat qė duhet tė ndiqni pėr tė instaluar nė kompjuterin tuaj njė kopje qė ėshtė krijuar enkas pėr demostrim (i vetmi ndryshim midis kėsaj kopje dhe kopjeve "normale" ėshtė se ju s'mund ta regjistroni dot atė, pra mund ta pėrdorni programin vetėm pėr njė periudhė tė kufizuar kohe). Gjithashtu, programi punon pa kodin e regjistrimit vetėm nė kompjuterat e pajisur me Windows 2000 dhe Windows XP Profesional (si dhe Windows-et qė do vijnė mė pas). Pra nėse nuk dispononi njė kompjuter nė tė cilin tė jetė instaluar njė nga kėto sisteme operimi, ju s'mund ta provoni dot programin pa e blerė mė parė atė.Pėr tė instaluar programin nė kompjuterin tuaj duhet tė:

Dritarja dialoguese qė do shfaqet ju lejon ta ekzekutoni programin e instalimit pa e ruajtur mė parė nė kompjuterin tuaj atė (opsioni "Run"), por ne ju sugjerojmė qė mė parė ta ruani programin nė kompjuterin tuaj (duke zgjedhur opsionin "Save"). Nė kėtė mėnyrė, nėse mė pas do ju duhet ta ekzekutoni programin e instalimit pėrsėri (psh. pėr tė ndryshuar konfigurimin apo pėr ta ēinstaluar) nuk do ju duhet ta download-oni atė nga e para (megjithėse ne e kemi kompresuar fort, paketa e instalimit ėshtė gjithėsesi 15 Mb).

Bėni njė dopio-klik mbi paketėn e instalimit "Install_Fjalor2005.msi" qė download-uat nė kompjuterin tuaj dhe ndiqni udhėzimet qė do ju shfaqen nė ekran. Paketa e instalimit ėshtė e gjitha nė Shqip.


Intein Fjalor 2005 shum i Mirė ! !


Mundeni Kėtu me Shkarku
Kodi:
Copy link DIREKT
Kodi:pass: lani_cracker
avatar
shehidi
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 18
Age : 33
Registration date : 09/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Intein Fjalor 2005 shum i Mirė ! !

Mesazh nga Lani prej Sun Dec 09, 2007 4:09 pm

flm
avatar
Lani
::.. Ushtarė i R.I ..::
::.. Ushtarė i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 47
Age : 30
Registration date : 28/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.riniaislame.4umer.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Intein Fjalor 2005 shum i Mirė ! !

Mesazh nga Lani prej Sun Dec 09, 2007 4:17 pm

flm
avatar
Lani
::.. Ushtarė i R.I ..::
::.. Ushtarė i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 47
Age : 30
Registration date : 28/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.riniaislame.4umer.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim flm

Mesazh nga adnan prej Fri Apr 04, 2008 4:48 pm

flm
avatar
adnan
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim aha

Mesazh nga kallu prej Fri Dec 26, 2008 12:43 pm

ta shiqojna a po ben apo jo
avatar
kallu
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim faliminderit

Mesazh nga miri prej Wed Mar 25, 2009 10:09 pm

faleminderit
avatar
miri
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim flm

Mesazh nga xoni prej Sat May 02, 2009 2:28 pm

faleminderit shume:lol: cheers
avatar
xoni
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim si mund ta down ket fjalor

Mesazh nga tinaa prej Sat Jan 16, 2010 1:41 am

falemderit per mirkuptim.
avatar
tinaa
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim mut

Mesazh nga adriano prej Wed Mar 03, 2010 12:52 pm

na cavet karin ok me kete intein
avatar
adriano
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim si mund ta shkarkoj kete fjalor ne kompjuterin tim?????

Mesazh nga gazi prej Wed Mar 03, 2010 12:55 pm

a mund te me thoni si shkarkoet ky program????????
avatar
gazi
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Intein Fjalor 2005 shum i Mirė ! !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi