Nickname ISLAMIK

Shko poshtė

albmuslim Nickname ISLAMIK

Mesazh nga shehidi prej Thu Aug 23, 2007 12:26 pm

Selam Alejkum
Mė erdh nje ide nga Messengeri Dhe Vendosa me hap ket Tem
Desha te Posetoj .. nikName per Messenger
Nese jam Gabim Diq mund ta fshini Temen..


Keshtu qe mund te posetoni edhe ju nika Per Messenger islamikUne edhe pse vdes ,une prap jetoj....Per islam gjithqka flijoj .

Vdekjes nuk i tutna se jom njeri i drejt,Gabimet ndaj meje te kushtojn shum shtrenjet

Ai qė e Run Vetėn, Ai e Gjen Shpėtimin, Ai qė nuk run vetėn e Gjen Shkatėrrimin

ZOTI ėshte qe qdo send ta deshmon... ZOTI ėshte qe ai sherimin ta lehtson..O Njerz Emri i ALL-LLAHUT Nuk ėshte i barabart Me Gjithkond !

Nė KėTo QaStE Tė BaJrAmiT BuZqEsH FtYrA E MuSliMaNiT NdRiQoN HėNa
ShKėLqEn DieLLi FeStOn ToKa FeStOn QieLLi GzOhU Vlla MuSliMaN
avatar
shehidi
::.. Fillestar/e i R.I ..::
::.. Fillestar/e i R.I ..::

Male Numri i postimeve : 18
Age : 33
Registration date : 09/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Nickname ISLAMIK

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Sat Sep 01, 2007 11:42 am

SI ngrehi duart lart ne qiellė Dhe lus Zotin panderprerė Syte me mbushen perplot me lot Zemra me plas S'duroj me dot

Zoti ėshtė dashuria, Zoti ėshtė Ati ynė

Mbajuni tė drejtės se aty ėshtė shpėtimi, sepse tek tradhtia nuk ka kurrfarė fitimi.

O Allah na ke krijuar pejgamber na ke derguar nga e keqja na ke larguar ne udhe te drejte na ke udhezuarKur tė dalė shpirti, prej trupit tė mjerė ,Ah unė po ndahem, do tė thotė njė herėO Zot! Sjelli shqiptarėve qė tė gjejnė virtytet e humbura,qė tė mos vazhdojnė jetėn duke i vepruar krijimit kundraO Zot! Sjelli vėllezėrve qė nga ateizmi tė shpėtojnė,islamin si shkak shpėtimi asnjėherė tė mos e harrojnėVėllezėrit tė dashur qė kėrkoni prej ZOTI tė jetoni qetė,pėr punėn tuaj kuvendoni e mos thoni se e di vetė

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim allahu te shperblefte

Mesazh nga zarkavi prej Thu Mar 27, 2008 10:46 am

allahu te shperblefte
avatar
zarkavi
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Nickname ISLAMIK

Mesazh nga Firdesa prej Sat Aug 09, 2008 10:41 pm

Mos u bė humbės i vetės, sepse kėtė e dėshiron shejtani tek ti !

All-llahu na porosit me durim andaj aj qe ka ket cilsi Xheneti per te esht shperblim
avatar
Firdesa
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Nickname ISLAMIK

Mesazh nga Musliman prej Sun Aug 16, 2009 2:11 pm

*Jetoj Sikur do t'jetojn gjithmon,sikur fundi s'ekziston,sikur veprat s'do t'peshohen e padrejtsisht sdot t'harrohen

*Ndalu e puno me mend, kujto All-llahun gjdo moment, i hutuar mos u end se t'len vdekja PA KOMENT!!!

*Zoti
na krijoi ne formen me te mir, e krioi boten per neve sprovim, e per
t'na shpetuar, krijoi Islamin, a nuk meriton All-llahu falenderim?!

*
Eh sa mekate i bejm Ai gjdo her na fal, e sa her na vdesin zemrat e Ai
na i ngjall ! eh sa her harrojm All-llahun e Ai prap na don, leshon
begatin mbi ne e na meshiron!!

*Shfrytzo kohen ne rini se se din a behesh plak, KUSH esht ai qe t'dha liri e s'merzitesh ti aspak?!


*!!!ﷲ aгг-ггaн is oигч oиэ ﷲ!!!


* Nuk ka fe me te bukur se ISLAMI nuk ka liber me te shenjet se KUR'ANI me fat ju qoft FITER BAJRAMI


*Oh
Mark the world that I do say, who knows tomorrow could be your day, And
last be come to HEAVEN or HELL? decide which now do not delay!!! come
on everone lets us pray,decide now do not delay!!!

*Dy fjalė
janė tė lehta pėr gjuhė, tė rėnda nė peshore dhe tė dashura te
Gjithmėshirėshmi : SubhanAllahu'ladhim, SubhanAllahu we bihamdihi

*His
message was simple and clear : there is One GOD in ALL universy.
Bidding peoples words of Allah,his name is Muhamad Mustafa,, he came to
teach the hold of mankind that we must warship only ONE Lord, the
message means that there is no other God!

*Mos shiko madhesin e rendesin e mekatit, po shiqo se KUJT po i ben mekat !!!


* Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Jam si lule ne pranver, muslimane e me nder, besimtare dua t'jetoj dhe veq All-llahun ta adhuroj Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
avatar
Musliman
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Nickname ISLAMIK

Mesazh nga Musliman prej Sun Aug 16, 2009 2:12 pm

*Jetoj Sikur do t'jetojn gjithmon,sikur fundi s'ekziston,sikur veprat s'do t'peshohen e padrejtsisht sdot t'harrohen

*Ndalu e puno me mend, kujto All-llahun gjdo moment, i hutuar mos u end se t'len vdekja PA KOMENT!!!

*Zoti
na krijoi ne formen me te mir, e krioi boten per neve sprovim, e per
t'na shpetuar, krijoi Islamin, a nuk meriton All-llahu falenderim?!

*
Eh sa mekate i bejm Ai gjdo her na fal, e sa her na vdesin zemrat e Ai
na i ngjall ! eh sa her harrojm All-llahun e Ai prap na don, leshon
begatin mbi ne e na meshiron!!

*Shfrytzo kohen ne rini se se din a behesh plak, KUSH esht ai qe t'dha liri e s'merzitesh ti aspak?!


*!!!ﷲ aгг-ггaн is oигч oиэ ﷲ!!!


* Nuk ka fe me te bukur se ISLAMI nuk ka liber me te shenjet se KUR'ANI me fat ju qoft FITER BAJRAMI


*Oh
Mark the world that I do say, who knows tomorrow could be your day, And
last be come to HEAVEN or HELL? decide which now do not delay!!! come
on everone lets us pray,decide now do not delay!!!

*Dy fjalė
janė tė lehta pėr gjuhė, tė rėnda nė peshore dhe tė dashura te
Gjithmėshirėshmi : SubhanAllahu'ladhim, SubhanAllahu we bihamdihi

*His
message was simple and clear : there is One GOD in ALL universy.
Bidding peoples words of Allah,his name is Muhamad Mustafa,, he came to
teach the hold of mankind that we must warship only ONE Lord, the
message means that there is no other God!

*Mos shiko madhesin e rendesin e mekatit, po shiqo se KUJT po i ben mekat !!!


* Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Jam si lule ne pranver, muslimane e me nder, besimtare dua t'jetoj dhe veq All-llahun ta adhuroj Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
avatar
Musliman
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim oo allahh

Mesazh nga arbesa prej Fri Sep 18, 2009 2:11 pm

O vellezer dh motra ku do qe jeni Fiter bajramin ne der e keni
avatar
arbesa
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim oohh Allahh

Mesazh nga per Alla prej Fri Sep 18, 2009 2:18 pm

o Allah ti na ruaj ne rrug te drejt na ke udhezuar
nga na ruaj qe te mos na keqesoj
por un fen Islame nuk e harroj
avatar
per Alla
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim ohhh Allahh

Mesazh nga arbesa a prej Fri Sep 18, 2009 2:21 pm

confused pyes veten sa te dua O Allah ti qe na ke krijuar
avatar
arbesa a
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim na ruaj

Mesazh nga Arbesa prej Fri Sep 18, 2009 2:50 pm

o Allah ti na ruaj ne rrug te drejt na ke udhezuar
nga Twisted Evil na ruaj qe te mos na keqesoj
por un fen Islame nuk e harroj
avatar
Arbesa
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim oo goku

Mesazh nga adelina prej Fri Sep 18, 2009 2:53 pm

lol!
avatar
adelina
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim urime fiter bajrami

Mesazh nga dreni ra prej Thu Nov 26, 2009 4:23 pm

urime tonve kuraban bajrami nga dreni qe doni me fol ma shum rregjistro gjit add dreni_zeshkani_02@live.cim
avatar
dreni ra
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim nik

Mesazh nga valdrin prej Tue Dec 15, 2009 6:22 pm

aroma e bajramit.tingellima e ezanit prerja e kurbanit shpetimi i muslimanit
avatar
valdrin
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim valdrini

Mesazh nga valdrini prej Tue Dec 15, 2009 6:30 pm

kalone jeten pa tradhti ne zemren e muslimanit kurani ėshtė hy
avatar
valdrini
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Selam Alejkum

Mesazh nga Selam prej Sun Sep 05, 2010 3:22 pm

Selam Alejkum motrat te dashura Allahu inshalla naja ka pran ket agjerim dhe ibadetet tona Amin me fat festen e fiter bajramit te gjith muslimanve ku do qe jan e inshalla Allahu na takon ne xhenet te gjith atyrev qe i paten frig Allahut dhe ju perkulen Allahut me Adhurim Amin  
avatar
Selam
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Allahu

Mesazh nga Allahu prej Mon Nov 15, 2010 10:29 pm

Allahu na ka krijuar pejgamber na ke derguar nga e keqja na ka larguar ne udhė tė drejtė na ka udhezuar.

Zoti eshte dashuria,Zoti ėshtė Ati ynė
avatar
Allahu
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim ....

Mesazh nga selveti prej Wed Jun 15, 2011 1:58 pm

me vjen shume mir qe e kini hapur kete faqe allahu ju shperblefte ne kete bote te keni drite e ne boten tjeter xhenet....
avatar
selveti
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Nickname ISLAMIK

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi