Eshte Drite e Allahut

Shko poshtė

albmuslim Eshte Drite e Allahut

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Tue Aug 14, 2007 12:08 pm

Eshte Drite e Allahut


Ėshtė dritė e Allahut

Rrugėn na ndriēon,
Nga terri i kobshėm
gjithėve na shpėton.
Mė e vleshmja dhuratė Nga i madhi Perėndi,Amanet i parė dhe i fundit Pėr krijesėn njeri.

Qė nga hazreti Ademi Njeri e pejgamber i parė,
Kjo e vėrtetė nga All-llahu Pėrherė ėshtė shpallė.
Sa herė qė njeriu Ėshtė tjetėrsuar,

Pejgamberi i kohės E
ka udhėzuar.


E ka udhėzuar Njeriun e shkretė,
N’udhėkryqe tė jetės Sa herė qė ka mbetė.

Nė formėn e pėrsosur Kjo Fe e Vėrtetė,
Ju shpallė e plotėsuar Tė Lavduarit-Muhammed.
Kėtė e dėshmon Kur’ani Fjala e Perėndisė,
Tė vėrtetėn e plotėsuar Qė ia shpalli njerėzisė.

Kush ėshtė besimtar Le tė jetė krenar,
Aq mė tepėr vlen Kur
t’jetė atdhetar…!


La ilahe il-lall-llah Muhammedur-resul-ullah.
Fjala e dėshmisė Shenjė e dashurisė.

Rreze e jetės Thelb’i sė Vėrtetės.
Gur’i besės Shkėndijė e shpresės.

Dritė e amshuar Zjarr i pashuar Gjurmė

ndėr shtigje Urė
ndėr brigje.

Dy emra nė fjaliMė e shtrenjta stoli.
La ilahe il-lall-llah Muhammedur-resul-ull-llah.

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi