99 Emrat e Allahut

Shko poshtė

albmuslim 99 Emrat e Allahut

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
99 Emrat e Allahut

99
Emrat e Allahut e inspiruan kompozitorin veteran Britanez John Tavener
te krijoje albumin e tij te ri klasik " Emrat e bukur" e cila u
ekzekutua ne Katedralen e Westminsterit.

21.06.2007 13:40

Ka marre nje kohe te gjate berja bashke e te
gjitha forcave qe duheshin per kete kompozim, ku jane perfshire Kori i
Katedrales se Westminsterit, Orkestra e Simfonise se BBC dhe solisti
bariton John Mark Ainsley.
Albumi u komisionua nga Princi Charles.
Princi Charles angazhohet per tejkalimin e barrierave ndermjet Islamit dhe Perendimit.
Sikurse edhe Princi Charles edhe Taveneri tregon interesim te thelle per religjionin.
Ai
eshte nje kristian i devotshem dhe thote se ndjeja nevoje , ne muziken
time se paku te jem me universalist, te marr nga koloritet tjera dhe
nga gjuhet tjera.
Ai u orientua kah burimet tjera te frymezimit si Islami dhe Hinduizmi te pasuroje punimet e tij mistike.

shione dhe videon e keni ketu

<object><param></param><param></param></object>Ue selamun alejkum Ue rahmetullahu Ue berekatuhu..

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi