Njė ditė u zgjova me kėtė ndjenjė

Shko poshtė

albmuslim Njė ditė u zgjova me kėtė ndjenjė

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Fri Aug 03, 2007 6:21 pm

Um Abdullah, 41, ka njė detyrė
tė vėshtirė para vetės, ajo duhet tė
mėsoj se si ta pėrdorė armen dhe tė fillojė
tė pėrgatitet pėr njė ditė e cila
ditė do tė jetė ditė e faljes prej Allahut
dhe hakmarrje kundėr forcave qė e kanė okupuar
vendin e saj.
"Unė do tė bėhem vetė-flijuese
nė emrin e Allahut," tha Um Abdullah. "Unė
do tė jem njėra prej irakianeve qė do tė
hakmerrem pėr tė gjitha vuajtjet e kaluara tė
shkaktuara prej SHBA-ve dhe ushtrisė Irakiane dhe qė
ti detyroj ata qė ta braktisin vendin e bekuar tė
Irakut.
"Unė e di se do tė vdes por pėr njė
qėllim tė mirė. Kur tė vdes do tė
jem pran tė dashurve tė mi tė cilėt
u mbytėn pa arsye," tha ajo.
"Unė nuk u detyrova qė tė bėhem
vetė-flijuese. Njė dite u zgjova me kėtė
ndjenjė, dhe e gjeta personin e duhur qė tė
mė ndihmoj qė ta realizoj kėtė ėndėrr
dhe sot unė gjendem me 5 gra tjera tė moshave
tė ndryshme, duke u pėrgatitur pėr ditėn
e faljes tė Allahut," tha ajo.
Um Abdullahi ėshtė njėra prej mija Irakianeve
e cila i ka humbur tė afėrmit e saj nė 4
vitet e fundit. Dy djemtė dhe njė vajze e saj
ishin mbytur gjatė njė sulmi amerikanė nė
fqinjėsinė e saj.
"Burri im ėshtė vrarė 4 muaj mė
parė nga forcat Irakiane. Sė bashku me tė
ishte vrarė i biri i kunatit dhe 2 fėmijėt
e tij. Mua nuk mė kujtohet se sa plumba kishin nė
trupin e tyre fėmijėt" tha ajo.
Ajo nuk e din saktėsisht se kur do ta detonoj vetėn
e saj por ajo ėshtė e sigurt se do tė jetė
e gatshme kurdo qė tė kėrkohet prej saj.
Muxhahidėt besojnė se nuk ka dallim ndėrmjet
grave dhe burrave kur ėshtė nė pyetje Allahu
dhe dėshira pėr tu bėrė dėshmore.
'Ne nuk i detyrojmė njerėzit qė ta bėjnė
atė. Ata e kėrkojnė ndihmėn tonė
dhe si mysliman nė vetėm se ju ndihmojmė
atyre qė ta pėrmbushin bindjen e tyre fetare.
Ata janė luftėtarė tė cilėt e kėrkojnė
faljen e pėrhershme tė Allahut," tha Ebu
Radi, spikeri i Shtetit Islam tė Irakut, ku edhe Um
Abdullahi e merr pėrkrahjen e saj

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi