10 emrat me te bukur te All-llahut s.v.t.a

Shko poshtė

albmuslim 10 emrat me te bukur te All-llahut s.v.t.a

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Thu Aug 02, 2007 3:02 pm2. ER-RRAHMAN - i Gjithėmėshirėshmi,

Ėshtė Ai qė shtrin mėshirėn e Tij mbi tė gjitha krijesat, pa dallim nė mes besimtarėve dhe pabesimtarėve.3. ER-RRAHIM – Mėshirėploti. Ai i Cili shpėrblen besimtarėt me mėshirėn e Vet, sidomos nė botėn e ardhshme.4. EL-MELIK – Sunduesi. Ai i cili sundon kėtė gjithėsi ashtu siē dėshiron Vetė.5. EL-KUDDUS - i Pastri , i Shenjti, i Shndritshmi – Allahu ėshtė i pastėr dhe i zhveshur nga ēdo e metė a mangėsi qė mund t’i mvishet.6. ES-SELAM – Paqedhėnėsi – Ai jep paqe dhe qetėsi, vetėm tek Ai ėshtė shpėtimi.7. EL-MU’MIN – Siguruesi dhe Mbajtėsi
i premtimit. Allahu i madhėrishėm nuk e thyen premtimin e Vet, do tė
thotė se nė Ditėn e Gjykimit, Ai do t’i mbrojė robėrit e Vet tė
sinqertė nga ndėshkimi i zjarrit.8. EL-MUHEJMIN – Mbizotėruesi,
Mbikėqyrėsi. Kuptim tjetėr i kėtij emri hyjnor ėshtė edhe se Allahu
ėshtė Mbrojtės dhe Mbikėqyrės i ēdo gjėje qė ndodh nė kėtė ekzistencė.9. EL-AZIZ – Fuqiploti, Madhėshtori. Fuqia e Tij mbulon kėtė gjithėsi; askush nuk ėshtė i barabartė me Fuqinė e Tij.10. EL-XHEBBAR - i Gjithėfuqishmi.
Mbizotėruesi ndaj ēdo gjėje. Ai me vullnetin e Tij ka nėnshtruar ēdo
krijesė pėr respektimin e Madhėrisė sė Tij.

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi