Fjalimi i Emirit Ebu Omer el-Bagdadi- Ndihm prej Allahut dhe

Shko poshtė

albmuslim Fjalimi i Emirit Ebu Omer el-Bagdadi- Ndihm prej Allahut dhe

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Wed Aug 01, 2007 7:46 pm

Falėnderimi i takon Allahut
mbikėqyrėsit tė devotshmive, shpėrblimi i tij qoftė mbi ata qė kanė
frikėn e tij nė ēdo gjendje, e s’ka armiqėsi pos ndaj zullumqarėve, dhe
dėshmoj se s’ka Zotė tjetėr pos Allahut tė vetmit duke mos u shoqėruar
asgjė, Zotit tė parėve dhe tė mbrumėve, dhe dėshmoj se Muhamedi ėshtė
robi dhe i dėrguari i tij dhe imami i muxhahidave, dhe komandanti i
poseduesve tė gur el Muahxhilijn (shenjė dalluese pėr pasuesit e
sunnetit), salatet e salawatet qofshin mbi tė dhe mbi familjen e tij tė
pastėr, dhe Allahu qoftė i kėnaqur ndaj As’habėve (shokėve) tė tij tė
cilėt luftuan nė rrugė tė Allahut, dhe dhanė pėr ngritjen e fjalės
Allahut shpirtrat dhe ēdo pasuri, deri sa u erdhi vdekja.Kami rastin t'iu prezentojm nė Riniaislame.com

Videon e Prezentuar nga Studio Hak.

Pėrmbajtja e kėsaj Video ėshtė Fjalimi i Emirit (Kryetarit tė shtetit islamik nė Irak):

Ebu Omer el-Bagdadi Allahu e ruajt.

Madhėsia: 24MB

Ju lutemi qė tė e shpėrndani kėtė Video nė tė gjitha forumet shqipatare.

Gjithashtu mos i harroni vllezėrit e juaj nga lutjet e juaja te sinqerta.
Ue Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berekatuh

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Fjalimi i Emirit Ebu Omer el-Bagdadi- Ndihm prej Allahut dhe

Mesazh nga ASADULLAH prej Fri Aug 24, 2007 1:11 am

Allahu te shperbleft
avatar
ASADULLAH

Male Numri i postimeve : 36
Age : 34
Registration date : 16/08/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.riniaislame.4umer.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim flm

Mesazh nga kenan prej Wed Aug 18, 2010 7:21 pm

flm o vlla per kete tem mjaft te mire
avatar
kenan
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albmuslim Re: Fjalimi i Emirit Ebu Omer el-Bagdadi- Ndihm prej Allahut dhe

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi