Child Control 2007 ver.9.420

Shko poshtė

albmuslim Child Control 2007 ver.9.420

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Wed Jun 13, 2007 2:01 pm

Kompjuteret jan ata ku femijet zhvillojn shkathesit e tyre, ashtu si
edhe aftesit. Mesojn, bejn shum shok, gjithashtu interneti perkrah edhe
caktimet e detyra te shtepis etj etj.Te gjitha keto te mira te
Kompjuterit kan edhe anen negative. Femijet kan nevoj te mbrohen nga
Kompjuteri ne menyr qe te mos humbin ndjesin te dalin jasht dhe te
luajn me shoket e tyre, arsyeja tjeter eshte edhe per rreziqet e
fshehura ne Web. Kjo eshte arsyeja pse shum prind te pergjegjshem kudo,
instalojn Child Control ne ēdo kompjuter te femijeve te tyre

I cakto femijes tend nje koh te lejuar ta perdor kompjuterin

Child Control regjistron gjurmet e kohes se femiut qe kalon kohen
perball kompjuterit. Kur koha te mbaroj, kompjuteri fiket dhe nuk do te
startoj perseri, diqka qe secili femij mund ta kuptoj. Child Control
kursen kohen e femijes, te cilen ai mund ta perdor ne sfera tjera te
dobishme.

Siguria ne Internet

Nuk eshte gjithmon e leht te shikosh ēdo levizje te femijeve tuaj ne
kompjuter, dhe ende me e veshtir eshte ti percjellesh se qfar jan duke
bere ne Internet. Child Control gjithashtu mund te ju ndihmoj ketu,
duke e ēkyqur linjen e internetin kur koha e caktuar e tyre ka
perfunduar. Prinderit gjithashtu mund te rregullojn sa ore ne dit,
secili femij mund te perdor internetin.Pjesa e erret e Internetit

Sigurisht ti mund te gjesh nje numer te sajteve te cilat jan te
dobishme per mesim dhe lojra. Pastaj ana tjeter e ksaj eshte qartesisht
shum e papershtatshme per femijet dhe tinejxheret (adoleshentet).Disa
prinder frigohen se mos femijet e tyre do perfundojn aksidentalisht ne
keto faqe.

Keto lloj shqetsimesh i jepen fund duke u mbeshtetur ne Child Control i cili ka bere emer ne Monitorimin e InternetitKontrollo hyrjet ne Internet duke perdorur filterat

Child Control te lejon te aktivizojsh filterat per ti bllokuar webfaqet
me karakter te dhunes ose sexit. Gjithashtu mund te filtrosh edhe
fjalet specifike qe mund te paraqiten ne webfaqe te ndryshme. Ti je ne
gjendje te caktojsh cilat faqe mund ti vizitoj, ne kete menyr femiu
eshte ne gjendje te shikoj vetem sajtet qe i ke caktuar ti. Ne
verzionin 2007, gjithashtu mund ta caktoni sa koh mund te qendroj ne
nje sajt.download


Kodi:
rapidshare.com ChildControl2007_9.420.zip

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi