..::Ja disa programe shqip::..

Shko poshtė

albmuslim ..::Ja disa programe shqip::..

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Tue Jun 05, 2007 7:22 pm

Bashkatdhetarėt
tanė dėshirojnė qe te kenė programe ne gjuhen shqipe , kėshtu qe me
poshtė ėshtė njė listė e programeve te cilėt janė pėrkthyer ne shuhen
shqipe per atė qėllim , me lehtė pėr pėrdorim !


PHProjekt - program pėr bashkėpunimin e njė grup njerėzish nė internet


http://www.phprojekt.com/

Prishtina FTP - klient pėr hapjen e adresave FTP


http://tucows.menanet.net/preview/248077.html

QSetup Installer - program pėr krijimin e paketave tė instalimit


http://www.pantaray.com/qsetup.html

Quintessential Player - program pėr tė dėgjuar kėngėt, i ngjashėm me winamp


http://www.quinnware.com/list_plugins.php?plugin=130

Radiator - program pėr regjistrimin e zėrit nga TV/Radio kartat


http://flesko.cz/radiator.htm

Setup Factory - program pėr krijimin e paketave tė instalimit


http://www.indigorose.com/suf/

SPR POS - program pėr menaxhimin e restoranteve


http://www.sprpos.com/

Unlocker - program qė tė lejon tė fshish skedarėt kur nuk tė lejon windows-i


http://ccollomb.free.fr/unlocker/

Winamp - njė nga programet mė tė njohur pėr dėgjimin e kėngėve, i ngjashėm me Windows Media Player dhe Real Player


http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=145726

Windows XP Shqip - ndėrfaqe shqip pėr Windows XP


http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=sq


http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=51147

WinPatrol - program pėr pastrimin e kompjuterit nga reklamat


http://www.winpatrol.com/download.html

WinRAR - program pėr ngjeshjen dhe paketimin e skedarėve (i ngjashėm me winzip).


http://www.win-rar.com/download.html

Zina - skript pėr krijimin e njė faqeje qė transmeton muzikė; i ngjashėm me andromeda


http://www.pancake.org/zina/index.html


Free Download Manager - program pėr menaxhimin dhe pėrshpejtimin e shkarkimeve


http://www.freedownloadmanager.org/index.htm

Free Picture Finder - program pėr tė gjetur imazhe/fotografi nė internet


http://www.fatesoft.com/picture/index.htm

gFTP - program pėr transferimin e skedarėve pėr sistemet *nix


http://gftp.seul.org/

IsoBuster - Program pėr kopjimin e dokumentave nga CD/DVD


http://www.smart-projects.net/recove...lldownload.htm

Internet Download Accelerator - program pėr menaxhimin dhe pėrshpejtimin e shkarkimeve


http://www.westbyte.com/ida/

Kulla e Shqipes - program pėr pėrvetėsimin dhe studimin e thellė tė gjuhės shqipe


http://www.gjuha-shqipe.com PER MILIN

Loja Murlan - lojė e njohur me letra qė luhet edhe me Jokerat


http://www.intein-nt.com/

Loja Pesėkatėsh - loja e njohur me letra, 5-katėsh


http://www.forumishqiptar.com/showth...t=28226&page=1

Loja Xhol - lojė me letra


http://www.intein-nt.com/

Microweb Orari - program pėr krijimin e orareve shkollore


http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

MicrowebPro - bllok adresash dhe shėnimesh


http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

Microweb RSS - program pėr leximin e lajmeve nė formatin RSS


http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

MiniBB - skript pėr faqe forumi


http://www.minibb.net/download.html

Mozilla Firefox - shfletues interneti i ngjashėm me Internet Explorer


http://www.mozilla-europe.org/sq/products/

Mozila Thunderbird - program pėr leximin e postės elektronike (email) i ngjashėm me Outlook Express


http://www.mozilla-europe.org/sq/products/

MSN Webcam Recorder - Program pėr tė regjistruar videot e MSN


http://ml20rc.msnfanatic.com/index.html

Music Express - program pėr organizimin e albumeve me muzike


http://www.wizetech.com/mex/index.shtml

Office 2003 Shqip - ndėrfaqe shqip pėr programet Office


http://www.microsoft.com/downloads/B...3-9FF96F68E491

Open Office - i ngjashėm me Office tė Microsoft-it por ėshtė falas; punon nė Windows, Linux, Mac


http://sq.openoffice.org/


http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=51590

Aida 32 - program qė tregon informacion pėr pjesėt e kompjuterit (hardueret)


http://ftp.freenet.de/pub/filepilot/...da32ee_393.exe

AlbTVRadio


http://www.AlbTVRadio.com

Alfa - program pėr menaxhimin financiar


http://www.imb.com.al/

ALZIP - program pėr ngjeshjen dhe paketimin e skedarėve (i ngjashėm me winzip dhe winrar).


http://www.altools.net/

Andromeda - skript pėr krijimin e njė faqeje qė transmeton muzikė


http://www.turnstyle.com/andromeda/home.asp

Antamedia Internet Caffe - program pėr menaxhimin e internet-kafeneve


http://www.antamedia.com/caffe/

AS 2.0 - program pėr drejtshkrimin e gjuhės shqipe


http://www.gjuha-shqipe.com


http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=45103

FTI - Fjalor i termave tė informatikės


http://www.gjuha-shqipe.com

BlindWrite - program qė tė lejon tė kopjosh CD/DVD tė mbrojtur


http://www.vso-software.fr/download.php

BSCW - program pėr bashkėpunimin e njė grup njerėzish nė internet


http://bscw.fit.fraunhofer.de/index.html

CCleaner - program pėr pastrimin e skedarėve tė pėrkohshėm


http://www.ccleaner.com/

CleanCenter - program pėr pastrimin e skedarėve tė pėrkohshėm


http://www.cleancenter.net/

Crazy Browser - shfletues interneti


http://www.crazybrowser.com/index.htm

DC++ - program P2P pėr shkarkimin e skedarėve (si Kazaa, eDonkey, limewire, etj).


http://www.forumishqiptar.com/showpo...4&postcount=30

Drupal - program pėr menaxhimin e faqeve tė internetit


http://drupal.org/

FantaMorph- program qė shkrin dy fotografi nė njė animacion


http://www.fantamorph.com/overview.htm

FESh - Fjalori elektronik shpjegues i gjuhės shqipe


http://www.gjuha-shqipe.com

Financa - program pėr menaxhimin financiar


http://www.imb.com.al/

Fjalor Angisht<->Shqip nga Lingvosoft


http://www.lingvosoft.com/Windows-Di...lbanian-items/


http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=56839

Fjalor i Integruar 5-Gjuhėsh - Fjalor Shqip-Anglisht-Frėngjisht-Gjermanisht-Italisht


http://www.intein-nt.com/


Mė shumė programe Shqip :


http://www.albpro.com/


http://www.albadownload.com/modules/news/index.php?storytopic=7
_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi