Kur’ani, burimi i mjekėsisė moderne

Shko poshtė

albmuslim Kur’ani, burimi i mjekėsisė moderne

Mesazh nga ..:: Tuuba7.com ::.. prej Mon Jun 04, 2007 3:15 pm

Kur’ani, burimi i mjekėsisė moderne
Kur’ani famėlartė bėhet mjet i shėrimit nė mjekėsinė moderne. Dijetarėt
e Kur’anit dhe doktorėt e mjekėsisė themelojnė njė institut.

Javėn e kaluar nė Emiratet e Bashkuara tė Arabisė
ėshtė mbajtur njė konferencė shkencore ku ėshtė marrė vendimi qė
Kur’ani famėlartė tė jetė si vegėl pėr shėrimin e sėmundjeve nė
mjekėsin moderne.
Nė konferencėn “Shėrimi me
Kur’an ndėrmjet fesė dhe mjekėsisė” ėshtė nxjerr pėrfundimi qė tė
themelohet njė institut nga ana e dijetarėve tė Kur’anit dhe doktorėve
tė mjekėsisė.
Instituti nė fjalė krahas
pėrqendrimit nė citatet Kur’anore pėr shėrim do tė bashkėpunoje edhe me
spitalet zyrtare tė drejtimeve tė ndryshme tė mjekėsisė.

konferencė kanė marrė pjesė specialistėt e ndryshėm tė universiteteve
botėrore ku nga ta ėshtė marrė vendimi qė tė vazhdojnė punimet
shkencore pėr shėrimin e sėmundjeve me Kur’an.
Organizata Islame e mjekėsisė
http://www.islamicmedicine.org/association.htm
Mjekėsia Islame
http://www.islamicmedicine.org/
Mrekullitė e Kur’anit
http://thequranmiracles.canalblog.com/
archives/human_miracles/index.html

_________________
Geschwindigkeit
avatar
..:: Tuuba7.com ::..
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.
.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.

Male Numri i postimeve : 683
Age : 35
Registration date : 15/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://tuuba7.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi